HOTEL ZLATÝ OREL OSTRAVICE

Šungitová jeskyně

Šungitová jeskyně je místnost se dvěmi lehátky, z pěti stran obložena šungitem, s příjemnou hudbou a barevnou terapií.

Jedna z teorií je, že šungit vznikl před 2 miliardami let z mořských usazenin bohatých na primitivní organismy a organické látky. Geologové tvrdí, že právě jejich přítomnost byla pro vznik šungitu rozhodující. Unikátní složení horniny odporuje absolutně všemu, co známe.

Hornina šungit potlačuje psychické potíže, pomáhá k odbourání stresu, zlepšuje spánek, obnovuje energii, zrychluje hojení zánětlivých procesů v těle, pomáhá při pooperační regeneraci, zvyšuje imunitu, příznivě působí na srovnání srdečního tlaku a tepu, působí při léčbě arteriosklerózy a chorob srdce. Působí hojivě a protizánětlivě na pokožku, je účinný při léčbě kožních onemocnění jako je ekzém, lupenka, plísně a celkově zlepšuje vzhled a kvalitu pokožky.

Doporučená doba pobytu v jeskyni je 45 minut. Pobyt v jeskyni si můžete rezervovat na hotelové recepci – tel.: 736 500 090.

Šungitová jeskyně
Posezení

„O šungitu jsem dříve vůbec neslyšela. Už po prvním pobytu v jeskyni jsem pocítila zlepšení kvality mého spánku, daleko lépe se mi usíná.“

Jitka MASOPUSTOVÁ, OSTRAVA

„Šungitová jeskyně ve vašem hotelu je pro můj stres to pravé. Snažím se chodit pravidelně, protože její návštěva má příznivý dopad i na můj tlak a já pak odcházím příjemně uvolněný a taky s pocitem, že jsem pro své tělo zase něco prospěšného udělal.

Petr LÁTAL, FRÝDEK-MÍSTEK

O šungitu

Šungit je nejstarší minerál naší planety na bázi uhlíku, ale na rozdíl od diamantu nebo grafitu jsou jeho molekuly uspořádány do struktury podobné fotbalovému míči a nazývají se fullereny.

Fullereny byly objeveny i v meteoritech, takže se spekuluje, že karelský šungit – nazývaný podle místa naleziště v ruské Karélii, je mimozemského původu. Je uložen v nejstarších vrstvách zemské kůry a jeho stáří je odhadováno na 2 miliardy let. Právě díky těmto fullerenům získává šungit své širokospektrální léčivé vlastnosti.

Za objev a rozkrytí formy uhlíku obsaženém v šungitu byla udělena dokonce Nobelova cena, protože se prokázalo, že má celou řadu úžasných a jedinečných vlastností. Dnes už se ví, že zázračné účinky šungitu má souvislost právě s fullereny v něm obsažené.

Šungitová jeskyně

WELLNESS HOTELU ZLATÝ OREL OSTRAVICE

Další wellness nabídka