HOTEL ZLATÝ OREL OSTRAVICE

O hotelu

Zámecký hotel Zlatý Orel Ostravice je rodinný, horský hotel ležící uprostřed rozlehlé zahrady s nádherným výhledem do okolí. Hotel se nachází 40 km od Ostravy, pod Lysou horou – nejvyšší horou Beskyd, v obci Ostravice.
Hotel Zlatý Orel Ostravice je ideální pro všechny, kteří chtějí strávit čas v klidné a krásné přírodě. Je vhodný pro rodinnou dovolenou s dětmi, pro milovníky turistiky, pro romantické víkendy, stejně tak jako pro konání svateb, rodinných oslav, firemních večírků, školení, seminářů či přednášek.

HISTORIE HOTELU
Hotel Zlatý Orel Ostravice byl postaven v roce 1897 jako horské sídlo barona Alphonse Mayera von Rothschilda, majitele Vítkovických železáren. Okolo roku 1910 začal zámeček sloužit jako zotavovna pro děti zaměstnanců železáren pod názvem zotavovna Franze Josefa. Později přešel do vlastníctví Československých státních lesů a byl využíván jako ubytovna pro zaměstnance. Od roku 1993 zámeček vlastnila soukromá společnost, která jej v roce 2003 zrekonstruovala a přestavěla na hotel 4* standardu. V součastnosti je hotel vlastněn majitelkou, jejíž přáním je vytvořit v hotelu rodinnou atmosféru, kde se všichni hosté budou cítit příjemně a budou se rádi vracet.

AREÁL HOTELU
Zámecký hotel má tři samostatné budovy:
Zámeček
– hlavní historická budova z roku 1897, ve které se nachází recepce, restaurace s terasou, velký sál a část pokojů.
Vila I – rovněž původní budova ze začátku 20. století, obklopena zahradou, spojená se Zámečkem krásnou kamennou podzemní chodbou. V budově se nachází wellness zóna, šungitová jeskyně a další část hotelových pokojů
Vila II – je nová část hotelu, která byla dostavěna v roce 2012, ve stejném stylu jako Zámeček a Vila I. Také v této části jsou umístěny pokoje k ubytování.

Exteriér hotelu
Restaurace
Whirpool bazén s protiproudem