HOTEL ZLATÝ OREL OSTRAVICE

Finská sauna a whirlpool bazén

Wellness zóna nabízí odpočinek nejen pro hotelové hosty. Nachází se v budově Vila I. a na jednom místě najdete whirlpool bazén v délce šesti metrů s tryskami a protiproudem a finskou saunu s odpočinkovou zónou. Sauna je určena pro maximálně 4 osoby a můžete zde využít sprchu a venkovní terasu se závěsným kbelíkem vody na ochlazení.

Sauna je původní finské slovo označující malé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. V sauně jsou saunová kamna (kiuas), která obvykle vyhřejí místnost na teplotu od 60 do 120 °C. Ve finské sauně jsou na kamnech kameny, na které se čas od času nalévá voda, aby vzniklá pára na chvíli zvýšila vlhkost vzduchu. Vlhkost vzduchu v sauně je obvykle relativně malá, několik desítek procent.

Ohřátí těla nad normální tělesnou teplotu je příjemné a relaxující. V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek, protože tělo do krve vyplavuje úlevu přinášející látky jako jsou endorfiny. Neexistuje žádná doporučená doba, po kterou se máte vyhřívat. Platí zde zlaté pravidlo dokud se vám to líbí, přesto je nutno dbát na pocity pálení nosu a kůže obličeje a zvýšeného pocitu horka. Obvykle k němu dochází kolem 15 minut.

Ochlazení těla po ohřátí v sauně se provádí buď prostým pobytem na studeném vzduchu nebo lépe prudkým snížením teploty pomocí sprchy či lépe skokem do jezera či bazénu. Skoky do vody se provádějí běžně, i když je vodní hladina zamrzlá. Prudké ohřátí a ochlazení těla se opakuje několikrát.

CENÍK:
Finská sauna pro ubytované stojí 300 Kč na 1 hodinu. Privátní finská sauna stojí 500 Kč na 1 hodinu.
Sauna s whirpool bazénem do 6 osob stojí 800 Kč na 1 hodinu. Privátní sauna s whirpool bazénem stojí 1.000 Kč na 1 hodinu.
Privátní bazén
stojí 500 Kč na 1 hodinu.

Whirpool bazén s protiproudem
Sauna

„Při pobytu ve vašem hotelu jsem využila i možnost objednat si saunu. Nikdy jsem dosud v sauně nebyla, ale saunování mě nadchnulo, teď chodíme pravidelně a naše dítě méně stůně!“

Marie MORÁVKOVÁ, PRAHA-LIBEŇ

„Do vaší sauny chodím pravidelně a rád, skvěle si zde s manželkou odpočineme. Po takovém odpočinku si rádi posedíme s kávou na terase, z hotelu je úžasný výhled na Beskydy.

Roman NOVÁK, FRÝDLANT N. OSTRAVICÍ

Zdravotní přínosy saunování

Sauna je druhem termoterapie, tedy léčebné metody, která využívá příznivé účinky mírného přehřátí tkání či celého organismu. Termoterapie funguje na principu Hormeze, tedy příznivého účinku mírné zátěže na organismus, která posiluje odolnost organismu, zpomaluje jeho stárnutí a chrání před civilizačními chorobami. Tou zátěží je v tomto případě přehřátí organismu nad normální tělesnou teplotu (zhruba na 39 °C). Klinické studie ukázaly, že sauna může snižovat hladiny cukru u diabetiků, posilovat srdce a tím bránit jeho selhání u kardiaků, dále zlepšovat prokrvení organismu a tím zlepšovat třeba hojení obtížně hojitelných ran a v neposlední řadě příznivě působí na psychiku člověka. Pravidelné saunování výrazně zlepšuje imunitní systém člověka a vůbec zlepšuje život člověka, proto je často velmi doporučováno.

Sauna

WELLNESS HOTELU ZLATÝ OREL OSTRAVICE

Další wellness nabídka