TURISTIKA V OKOLÍ

Lysá hora

Lysá hora je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd, měří 1323 metrů. Na vrcholu se nachází telekomunikační věž, služebna Horské služby, meteorologická stanice a bufet vedle Bezručovy chaty.

Hora je ideálním rozhledovým bodem. Za pěkného počasí je nádherný výhled nejen na celé Beskydy, ale také na Bílé Karpaty, slovenskou Malou Fartu, Jeseníky, Kralický Sněžník a někdy dokonce až na Roháče v Západních Tatrách. Z hotelu je to na Lysou horu jen 8 km.

www.lysahora.cz

Lysá hora

HISTORIE

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy, třetí největší hrad v České republice, se nachází v obci Hukvaldy, která je vzdálena pouze 22 km od našeho hotelu. Jedná se o zříceninu gotického hradu, který byl postaven ve 13. století. Hrad leží uprostřed obory, která je stále otevřena a kde můžete spatřit muflony i daňky. Hukvaldy jsou známy jako rodiště hudebního skladatele Leoše Janáčka, proto se zde každoročně pořádá mezinárodní festival Janáčkovy Hukvaldy

www.hradhukvaldy.eu

Hrad Hukvaldy

ZÁBAVA

Lanový park Tarzanie

Lanový park Tarzanie se nachází v Trojanovicích (22 km od Ostravice). V Tarzanii najdete lezecké trasy pro děti, juniory, ale i dospělé, dále pak spoustu atrakcí jako houpačky, jízdu na kladce, lezení po síti, bungee trampolíny a další. Otevřeno je obvykle od dubna do listopadu.

Lanový park Tarzanie
“Během ubytování ve Vašem hotelu jsme se celou rodinou cítili moc příjemně. Děti ocenily široké možnosti vyžití v okolí, ať už jsme navštívili lanový park, koupaliště, nebo zříceninu Hradu Hukvaldy.”

Eva MARKOVÁ, JIHLAVA