ZÁBAVA

AQUAPARKY, BAZÉNY A KOUPALIŠTĚ

Aquapark Frenštát

Aquapark ve Frenštátě (21 km od Ostravice) nabízí bazény s vyhřívanou vodou od 24 do 26 °C. V areálu je k dispozici přístup na internet. Platba za služby je možná i platební kartou.

www.aquafrenstat.cz/aquapark

Aquapark Frenštát

AQUAPARKY, BAZÉNY A KOUPALIŠTĚ

Aquapark Olešná

Aquapark Olešná je umístěn v prostředí přehrady Olešná ve Frýdku-Místku (20km od Ostravice) s výhledem na panorama Beskyd a Lysou horu. Areál nabízí návštěvníkům možnost rekreace a relaxace pro volné chvíle v letním nebo krytém aquparku.
V areálu krytého aquaparku v rámci vstupu do saunového světa mohou návštěvníci využít různé typy saun, včetně parní lázně s aromaterapií, solné římské lázně, saunového ceremoniálu ve finské sauně, nebo si zvolit relaxaci prostřednictvím masáží. Letní aquapark Olešná patří mezi největší a nejmodernější nerezové aquaparky v České republice. Celková okamžitá kapacita Letního aquaparku Olešná je 3 000 osob.

www.aquapark-olesna.cz

Aquapark Olešná

AQUAPARKY, BAZÉNY A KOUPALIŠTĚ

Krytý bazén a koupaliště Sluníčko

Koupaliště Sluníčko je zpravidla v provozu v červenci a srpnu. Otevírací doba se řídí počasím. Koupaliště se nachází pod Lysou horou, v nadmořské výšce 550 m n. m, což částečně ovlivňuje teplotu vody. Je to nejvýše položené koupaliště v Beskydech.
Krytý plavecký bazén Sepetná má na délku 20m. Relaxovat můžete na masážní lavici, pod vodním chrličem, ve vířivce či v parní kabině. Nejmenším ratolestem je určeno brouzdaliště se skluzavkou. Větší děti a milovníci adrenalinu si přijdou na své v 90m toboganu.

relax.sepetna.cz/koupani

Koupaliště Sluníčko Ostravice

PŘEHRADY

Žermanická přehrada

Žermanická přehrada (35 km od Ostravice) je hojně využívaná ke koupání, vodním sportům a rybaření. Je zde možno ulovit tradičního kapra nebo cejna, ale i velké štiky a candáty, líny, úhoře, okouny, tlouště, ostroretky, amury, boleny, v horní části nádrže i pstruhy.
U přehrady se nacházejí restaurace, sportovní hřiště, tábořiště s ohništi. Parkování u přehrady je zdarma. K přehradě vede i cyklotrasa.

Žermanická přehrada

PŘEHRADY

Přehrada Baška

Vodní nádrž v obci Baška slouží k rekreaci, je vhodná ke koupání a vodním sportům. Můžete si půjčit loďky nebo šlapadla. V okolí přehrady je možné stanování. Procházka po březích přehrady je dlouhá 3 km a umožňuje krásné výhledy do kraje.
V areálu přehrady jsou dvě umělá hřiště a dvě hřiště na plážový volejbal

Přehrada Baška

ZÁBAVNÍ CENTRA

Gibon park Rožnov

Gibon park je místem vhodným pro aktivní odpočinek v příjemném prostředí lesoparku v Rožnově pod Radhoštěm (30 km od Osravice). Nejnavštěvovanější atrakcí je lanová dráha. Tento adrenalinový zážitek vás čeká na třiceti překážkách, které jsou zavěšeny na lanech mezi stromy ve výšce 2-6 metrů nad zemí.
Pro nejmenší děti je připraveno dětské lanové centrum. Ve výšce 1,5 metru nad zemí jsou umístěné jednoduché překážky, jejichž jištění je vyřešeno permanentní instalací jistících sítí do konstrukce. Dalšími atrakcemi jsou trampolínové pole, tubing, aquazorb, lukostřelba, minigolf a další.

www.gibon-park.cz

Gibon Park Rožnov

ZÁBAVNÍ CENTRA

Opičárna Ostravice

Lanové bludiště Opičárna se nachází v Ostravici (4 km od hotelu Zlatý Orel). Jde o lanový park se speciálním uspořádáním překážek, které nejsou v řadě za sebou. Účastník si sám volí, které překážky bude překonávat. Navíc se může vracet, takže lze překonat všechny překážky.
Je možno si vybrat z několika tras podle náročnosti. Jedna z tras je vhodná pro děti už od tří let. Lanové bludiště je certifikováno, při lezení jste jištěni jistícím systémem CLiC-iT.

www.opicarna.cz

Opičárna Ostravice

ZÁBAVNÍ CENTRA

Bobová dráha Čeladná

Bobová dráha (Boboffka) je umístěna v masivu hory Malá Stolová v chráněné krajinné oblasti Beskydy v obci Čeladná (9 km od Ostravice). Necháte se vyvézt až do výšky 620 m n. m., kde na Vás majestátně hledí Lysá hora, Smrk a Kněhyně.
Dráha měří skoro kilometr. Je bezpečná, boby sami přibrzdí v místech kde je potřeba a vždy v části dojezdu. Zážitek z jízdy to nesnižuje a zároveň zvyšuje bezpečí. Atrakce je vhodná pro děti už od tří let. Občerstvit se můžete v bufetu.

www.boboffka.cz

Bobová dráha Čeladná

ZÁBAVNÍ CENTRA

Motokáry Frenštát

Motokárová dráha ve Frenštátě pod Radhoštěm (24 km od Ostravice) se se svojí délkou 720 metrů řadí mezi jednu z nejdelších na Moravě. Trať je navržena tak, aby jste si jízdu maximálně užili. K tomu slouží 15 zatáček, od lehkých až po obtížné, na kterých můžete otestovat své řidičské schopnosti. Můžete si vybrat jednomístné nebo dvoumístné motokáry (pro rodiče s dětmi).
K jízdě dostanete kuklu a helmu, případně kombinézu. Pro návštěvníky je k dispozici bufet.

www.frenkart.cz

Motokáry Frenštát

ZIMNÍ RADOVÁNKY

Ski resort Bílá

Ski areál Bílá (13 km od Ostravice) disponuje širkou škálou sjezdovek od sportovních FIS červených po rodinné modré. FIS sjezdovka č. 1 je homologovaná pro mezinárodní závody a patří mezi nejzajímavější v ČR. Trénují zde reprezentanti České republiky v alpském lyžování a místní klub vychoval na této sjezdovce mnoho skvělých závodníků.
Modré rodinné sjezdovky jsou ideální pro začátečníky a děti. A pro úplné začátky na lyžích je na jihu k dispozici největší lyžařský park na Moravě.

www.skibila.cz

Ski Bílá